Reklama

JBL Triathlon Poznań bez pływania w Jeziorze Maltańskim? Przez stan wody

Tak wygląda woda w Malcie | fot. Widz WTK
Tak wygląda woda w Malcie | fot. Widz WTK

Impreza odbędzie się w weekend, ale być może bez etapu pływackiego.

W środę organizatorzy wydarzenia, które ma się odbyć w sobotę i niedzielę w Poznaniu podali, że zostali "zaznajomieni z informacją o stanie wody na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu". - Choć warunki poprawiają się, to w stopniu nie pozwalającym jeszcze na zniesienie przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego czasowego zakazu kąpieli w Jeziorze Maltańskim. Stawia to pod znakiem zapytania rywalizację o tytuł Mistrza Polski na dystansie średnim. Formuła duathlonu wyklucza przyznanie tytułu Mistrzów Polski w Triathlonie oraz przyznania nagród w klasyfikacji OPEN z uwagi na fakt, iż zawody o Mistrzostwo Polski w Duathlonie na dystansie średnim odbyły się już w tym roku w Czempiniu - czytamy w komunikacie.

Co więcej, jeśli etap pływacki się nie odbędzie, nie zostanie rozegrany Aquabike. Triathlon zamieni się natomiast w duathlon w formule bieg - rower - bieg. Zaznaczono, że alternatywna opcja jest ostatecznością, na którą organizator musi być przygotowany. - W ostatnich kilku latach, najdłuższy jednorazowy okres wyłączenia kąpielisk trwał krócej niż 21 dni. Zintensyfikowane działania mające poprawiać jakość wody rozpoczęto na 24 dni przed wydarzeniem. Ostateczna decyzja o przebiegu zawodów podana zostanie do publicznej informacji w dniu 14.07.2022 r. o godzinie 17:00 po kolejnym badaniu wody w Jeziorze Maltańskim.

Pod postem na facebookowej stronie wydarzenia pojawią się pytania o ewentualny zwrot pieniędzy w przypadku odwołania np. Aquabike, a także o możliwość przeniesienia pakietu na przyszły rok. Organizator jeszcze się do tego nie odniósł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro