Reklama

Premier Morawiecki apeluje do Polaków: "postarajcie się ocieplić domy przed sezonem grzewczym"

fot. Mateusz Morawiecki FB
fot. Mateusz Morawiecki FB

Mateusz Morawiecki w środę pojawił się w Boronowie na Śląsku, gdzie zachęcał do korzystania z rządowych programów.

Jak przypomniał premier, już w najbliższy piątek uruchomiony zostanie program "Czyste powietrze" w swojej najnowszej odsłonie. Zmiana jest znacząca, bo w dotychczasowych edycjach można było się ubiegać o zwrot pieniędzy przeznaczonych na zakup nowych źródeł energii. Zwrot następował dopiero po zakupie źródła i jego instalacji. Teraz pieniądze na termomodernizację i wymianę źródła ciepła dostanie się przed samą inwestycją. Zaliczka będzie mogła wynosić do 50 procent dotacji, a reszta wpłynie na konto maksymalnie w ciągu miesiąca od zakończenia prac.

Równocześnie Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków, by jeszcze przed zimą ocieplili swoje domy. Powód? Zbliżający się sezon grzewczy może być bardzo trudny ze względu na brak dostaw surowców z Rosji, wojnę w Ukrainie i galopującą inflację.

W internecie już można znaleźć sporo komentarzy na temat słów premiera. Dotyczą m.in. problemów z wzięciem kredytu na taki cel (spada zdolność kredytowa Polaków), cen materiałów do ocieplania budynków, ale też tego, że ludzie mają już ocieplone domy i nie stać ich na płacenie rachunków np. za gaz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro