Reklama
Reklama

"Tornistry Pełne Uśmiechów" trafią do dzieci z Ukrainy, które zostały w swoim kraju

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Vinicius Imbroisi z Pixabay

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczyna kolejną edycję akcji.

Akcja "Tornister Pełen Uśmiechów" polega na przygotowaniu i przekazaniu wyprawek szkolnych uczniom z ubogich rodzin. W poprzednich latach pomoc skierowana była do dzieci z polskich szkół na Wileńszczyźnie, Kołomyi na Ukrainie oraz z okręgu diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. W tym roku wyprawki trafią do uczniów z Ukrainy, którzy pozostali w swoim kraju.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W akcję zaangażowane są przede wszystkim Parafialne Zespoły Caritas, zbierające w parafiach przybory szkolne, którymi następnie zostaną wypełnione plecaki. Parafianie przynoszą kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, temperówki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki, wycinanki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole. Akcja w naszej archidiecezji potrwa do 16 sierpnia. Później wszystkie rzeczy zostaną posegregowane, zapakowane i zawiezione na Ukrainę - informuje Marek Misiek z Caritas Poznań.
Akcję można wesprzeć, przynosząc nowe artykuły szkolne do swojej parafii lub Centrali Caritas Poznań. Ci, którzy nie wiedzą, co najlepiej kupić lub co by się najbardziej przydało, zachęcamy do wsparcia zbiórki na stronie caritaspoznan.pl/tornister - dodaje.

Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny - Tornister Pełen Uśmiechów

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro