Reklama
Reklama

Łącznik pieszo-rowerowy połączy Winogrady i Naramowice

fot. ZDM
fot. ZDM

- Dotychczas osoby poruszające się pieszo lub rowerem pomiędzy południowo-zachodnimi Naramowicami, a ul. Lechicką miały do dyspozycji częściowo utwardzoną drogę, prowadzącą przez zadrzewiony teren otaczający Fort V. Była ona ułożona z nierównych płyt betonowych o różnej szerokości, a częściowo pozbawiona była jakiegokolwiek utwardzenia - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Teraz sytuacja się zmieni. W trakcie najbliższych dwóch miesięcy powstanie tu nowoczesny łącznik z kostki betonowej i asfaltu. - Przechodnie i rowerzyści zyskają wygodne połączenie w kierunku ul. Murawa, mostu Lecha i Wartostrady oraz węzła drogowego Lechicka / Naramowicka.

Prace zakładają wykonanie tzw. sięgacza z kostki betonowej pomiędzy ul. Abrahama, a biegnącą na północny zachód od niej drogą gruntową, budowę bitumicznego dojścia do ul. Lechickiej z dopuszczonym ruchem rowerów, wraz z betonowymi obrzeżami i kanałem technologicznym. Ścieżka od strony ulicy Lechickiej będzie zabezpieczona słupkami, by nie wjeżdżały na nią auta.

Koszt inwestycji to ponad 265 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro