Reklama

Zakończyła się rekrutacja na UAM. Które kierunki najpopularniejsze?

fot. UAM
fot. UAM

Numerem jeden jest psychologia.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza podsumował rekrutację na studia. Do poniedziałku maturzyści mieli czas na wybranie kierunku i przypisanie do niego opłaty rekrutacyjnej. Teraz następnym krokiem jest rozpatrzenie prawie 30 tysięcy wniosków o przyjęcie na studia przez komisje rekrutacyjne. Nastąpi to do 18 lipca.

Na które kierunki zgłosiło się najwięcej chętnych? Numerem jeden jest psychologia, którą chce studiować 2117 osób. Drugie miejsce zajęło prawo z wynikiem 1584 chętnych. Ostatnie miejsce na podium należy do filologii angielskiej - 1389 chętnych. Za podium uplasowały się zarządzanie i prawo w biznesie (prawie 1000 chętnych) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (830 chętnych).

- Wśród kierunków, na które najtrudniej było się dostać (liczba kandydatów znacząco przewyższała liczbę miejsc), znalazły się: psychologia (17,64 os./miejsce), filologia koreańska (16,92 os./miejsce), zarządzanie i prawo w biznesie (13,83 os./miejsce), filologia norweska (12,54 os./miejsce) oraz japonistyka (11,65 os./miejsce) - podaje UAM.

UAM w tym roku oferuje 16 tysięcy miejsc na studiach stacjonarnych i zaocznych. Listy rankingowe zostaną ogłoszone o północy 18 lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro