Reklama
Reklama

Wybierasz się na wakacje z poznańskiej Ławicy? Jest apel lotniska

fot. Port Lotniczy Poznań Ławica na FB
fot. Port Lotniczy Poznań Ławica na FB

Po dwóch latach pandemii cały świat ruszył na wakacje. Nie tylko w Polsce zainteresowanie podróżami lotniczymi jest duże. Największe lotniska w Europie mierzą się obecnie z brakami kadrowymi (sporo pracowników odeszło w trakcie pandemii i nie zamierza wrócić do pracy na lotniskach), a przez to nie ma pracowników do obsługi tysięcy pasażerów. Duże linie lotnicze odwołały część swoich lotów, by choć trochę poprawić sytuację, która wciąż jest trudna. Czas oczekiwania na przejście wszystkich procedur lotniskowych w Brukseli czy Amsterdamie to nawet 5-6 godzin. Stąd apele do pasażerów, by na lotniska przybywali wcześniej.

Z podobnym apelem wystąpiła poznańska Ławica. - Jest spory ruch lotniczy. Wakacje. Cieszymy się, że wybieracie lotnisko w Poznaniu. Prosimy abyście stawiali się na lotnisku odpowiednio wcześnie, przynajmniej na 2,5 godziny przed planowaną godziną lotu - apeluje Port Lotniczy Ławica. - Pamiętajcie, że przed Wami jeszcze odprawa bagażu rejestrowanego w punkcie Check-In, kontrola bezpieczeństwa, odprawa paszportowa dla tych, którzy lecą do kraju Non Schengen, odprawa w Gate. Nie spóźnijcie się na lot na Wasze wakacje.

W Polsce sytuacja na lotniskach nie jest obecnie tak napięta jak w Holandii, Belgii czy Wielkiej Brytanii. Mimo to warto wybrać się na lotnisko wcześniej, by uniknąć niepotrzebnego przedwakacyjnego stresu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro