Reklama
Reklama

Czy można sprawdzić, kto do nas dzwonił?

Nieznane numery i połączenia z prywatnych numerów to dzisiaj prawdziwa plaga, która irytuje sporą część użytkowników telefonów. Problemem są zwłaszcza połączenia, które mogą narazić nas na niemiłe konsekwencje (na przykład utratę dostępu do konta bankowego czy mediów społecznościowych). Duża ilość połączeń, rozwój technologii i chęć zabezpieczenia się sprawiają, że sporym zainteresowaniem cieszą się aplikacje i serwisy, które pozwalają na sprawdzenie dostępnych informacji o konkretnym numerze. Jedną z nich jest Infonumer.pl.

Nieznajomy numer nie musi być niebezpieczny

Nieznajomy numer i stojący za nim rozmówca wielu nam kojarzy się z potencjalnym zagrożeniem, próbą oszustwa czy naciągaczami, o których słyszymy i czytamy w mediach niemal codziennie. Nic więc dziwnego, że wielu z nas zwyczajnie chce sobie oszczędzić niemiłych konsekwencji i takich połączeń nie odbiera. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Za nieprzypisanym do żadnego z kontaktów identyfikatorem może przecież stać bliska lub znana nam osoba, która utraciła dostęp do swojego numeru lub postanowiła go zmienić. Za takim połączeniem może stać także prawdziwy (zdarza się, że oszuści się pod nich podszywają) przedstawiciel naszego banku, operatora sieci komórkowej czy innego usługodawcy, z którego oferty aktualnie korzystamy. Nieznajomy numer nie musi być więc niebezpieczny, nawet gdy stoi za nim nieznana nam osoba. Jak weryfikować takie identyfikatory? Pomoc znajdziemy w sieci. Warto wówczas samodzielnie sprawdzić numer lub skorzystać z ogromnych baz danych, takich jak Infonumer. Dzięki nim rozwiejemy nasze wątpliwości i przekonamy się, czy dany numer lepiej zablokować, czy też wprowadzić do naszej książki z kontaktami.

Pozbądź się wątpliwości dzięki aplikacjom i serwisom

Weryfikację numeru większość z nas rozpoczyna od wyszukania go za pośrednictwem internetowej wyszukiwarki. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie sprawdzenie, czy identyfikator przypisany jest do jakiejś firmy, usługodawcy czy osoby (jeśli wcześniej podany on został w sieci). W innych przypadkach możemy skorzystać z serwisów lub aplikacji, które specjalizują się w zbieraniu i gromadzeniu danych. Tutaj przykładem może być wspomniany wcześniej serwis Infonumer.pl, na którego łamach znalazły się opinie dotyczące tysięcy numerów telefonu, które oceniane były przez samych użytkowników (sami także mamy możliwość zostawiania tam swoich ocen i spostrzeżeń). Powiązana z serwisem aplikacja jeszcze przed połączeniem pokaże nam, czy dany numer cieszy się zaufaniem użytkowników. Duża część tego rodzaju rozwiązań nie jest darmowa. Przed zdecydowaniem się na jego zakup warto więc zapoznać się z cennikiem, regulaminem i zasadami działania konkretnej aplikacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro