Reklama
Reklama

Oszukał 85-latkę na 40 tysięcy złotych. 43-letni poznaniak zatrzymany

fot. policja
fot. policja

Myślał, że to będą łatwe pieniądze.

W piątek do policjantów z Leszna zgłosiła się 85-letnia mieszkanka z informacją, że kilka godzin wcześniej została oszukana. - Na jej stacjonarny numer telefonu zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji, informując, że jej mienie jest zagrożone przez przestępców. Pod namową telefonującego oszusta kobieta spakowała do reklamówki swoje oszczędności oraz złotą biżuterię, warte ponad 40 tysięcy złotych, i przekazała je pod swoim domem nieznanemu mężczyźnie - wyjaśnia Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dzięki informacjom od pokrzywdzonej oraz od jej rodziny już następnego dnia funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę, który ma związek z tą sprawą. Do zatrzymania doszło w Poznaniu, a zatrzymany to 43-letni poznaniak. - W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz kilka telefonów komórkowych - dodaje.

Mężczyzna został przewieziony do aresztu w Lesznie, usłyszał też zarzut udziału w oszustwie. W niedzielę sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro