Reklama

Dramatyczna walka maleńkiej Jagódki. "W jej oczkach możemy wyczytać błaganie o pomoc"

fot. siepomaga.pl

Może ją uratować bardzo droga terapia. Potrzebne jest wsparcie!

Jagódka ma 21 miesięcy. Gdy się urodziła nic nie wskazywało na to, że może być chora. W szóstym miesiącu życia nagle dziewczynka zaczęła słabnąć. Rodzice szybko zauważyli, że dzieje się coś niedobrego i natychmiast postanowili to sprawdzić. Kolejne badania, opinie, nawet rehabilitacja, która nie przyniosła rezultatów, aż do ostatecznej diagnozy - SMA1. Wówczas zaczęła się walka, która trwa do dziś. Jest też ogromna szansa na Tak! Nieziemsko droga, ale zarazem bardzo skuteczna terapia genowa, która w Polsce nie jest refundowana, a jest szansą na lepsze jutro dla Jagódki. Niestety jest bardzo droga. Obecnie terapia genowa dla dzieci z Polski jest dostępna w Lublinie, ale jej koszt jest ogromny. Z czym rodzina sama sobie nie poradzi.

A organizm dziewczynki jest coraz bardziej wycieńczony. Po niespełna dwóch miesiącach spędzonych na OIOMie, organizm naszej kruszynki jest przesiąknięty antybiotykami, lekami przeciwbólowymi, które mimo tego, iż, utrzymują naszą córeczkę przy życiu, sieją spustoszenie tak samo jak SMA... - informują rodzice Jagódki.

Jesteśmy zrozpaczeni, załamani, totalnie rozbici przyglądając się Jagódce, która jeżeli na nas spogląda, to w jej oczkach możemy wyczytać błaganie o pomoc a my - rodzice, nie możemy zrobić nic... - dodają.

Osoby, które chciałyby wesprzeć Jagódkę w jej ciężkiej walce mogą to zrobić między innymi tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro