Reklama

Plenerowe wietrzenie szaf w niedzielę w Poznaniu!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Halina P.
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Halina P.

Akcja odbędzie się dziś przed CH Posnania. To też okazja, by wesprzeć przebywających w Polsce obywateli Ukrainy.

Babi Targ organizowany jest od 2007 roku przez Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd. Impreza każdorazowo przyciąga setki kobiet, a najbliższa edycja odbędzie się w niedzielę.

Babi Targ® w tym roku obchodzi 15-te urodziny, a to oznacza, że powstał w 2007 roku! - mówi Joanna Stankiewicz, organizatorka Babiego Targu i właścicielka Babilądu. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nienoszona już sukienka sprawia radość komuś innemu. Na początku imprezy gromadziły kilkadziesiąt osób, ale w ciągu ostatnich kilkunastu lat wiele się zmieniło, noszenie używanych ubrań stało się modne, a my jako społeczeństwo zaczęliśmy większą wagę przykładać do tego, żeby nie marnować rzeczy, a wręcz przeciwnie - dawać drugie życie naszym ubraniom i przedmiotom, i pozostawiać je w obiegu - dodaje Stankiewicz.

Okazja, by odświeżyć garderobę nadarzy się dziś na placu przed Posnanią, przy charakterystycznej rzeźbie Lucie. Imprezie towarzyszyć będzie Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych, na którym swoje wyroby zaprezentują rękodzielniczki z Polski i z Ukrainy. W trakcie wydarzenia odbędzie się również zbiórka ubrań dla Punktu przy Ratajczaka 20, który wspiera osoby z Ukrainy szukające w Polsce schronienia.

Wstęp na dzisiejsze wydarzenie dla Odwiedzających będzie tym razem bezpłatny. Akcja odbywać się będzie od godziny 12:00 do 15:30.


  • Aktualizacja
    niedziela, 10.07.2022 r., godz. 14.15
    Aktualizacja
    niedziela, 10.07.2022 r., godz. 14.15
    Ze względu na niesprzyjającą pogodę, akcja została przeniesiona do centrum handlowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro