Reklama

Jest szansa, by zwiedzić schron przeciwlotniczy na Jeżycach

archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Do schronu wejść można w niedzielę po południu.

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi od grudnia 2019 roku ma pod swoją pieczą byłą niemiecką szczelinę przeciwlotniczą. Wejście do niej znajduje się na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Jeżyckiej. W niedzielę każdy chętny może przyjść i zobaczyć, jak wygląda obiekt.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Zapraszamy do swobodnego, indywidualnego zwiedzania obiektu. Służymy wsparciem, gdyby ktoś chciał szerszego komentarza - informują organizatorzy akcji.
Niemiecka szczelina przeciwlotnicza pochodzi z roku 1944, była wykorzystywana w czasie ogłoszonego zagrożenia nalotami. Po wojnie jak większość obiektów w Poznaniu popadła w zapomnienie z racji braku konfliktów (i dobrze) - informują.

Wejście do schronu jest możliwe w niedzielę od godziny 14.00 do 19.00 - wystarczy wesprzeć stowarzyszenie wrzucając datek do skarbonki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro