Reklama
Reklama

Prawdziwa gratka dla miłośników tramwajów. Na trasę w niedzielę wyjeżdża linia H

fot. Jerzy

W niedzielę po poznańskich torowiskach kursować będzie wagon Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym Carl Weyer.

To jak zwykle niebywała gratka dla miłośników komunikacji miejskiej i wielka atrakcja dla najmłodszych. Wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu. Służbę w ruchu liniowym zakończyły przed II wojną światową, pozostałości takiego pojazdu znajdowały się jednak na terenie zajezdni. Z czasem wagon z 1898 roku udało się odbudować. W niedzielę tramwaj Typu I będzie można zobaczyć w parze z wagonem doczepnym Carl Weyer. Tego typu wagony pojawiły się na liniach tramwajowych w Poznaniu w 1905 roku, a w okresie międzywojennym były najczęściej eksploatowanymi wagonami doczepnymi. Z ruchu zostały wycofane w 1960 roku - przypomina Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

W niedzielę będzie okazja nie tylko do zobaczenia tego wyjątkowego składu, ale również przejażdżki nim. Tramwaj linii H wykona kursy po trasach:
GAJOWA/STARE ZOO - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Most Teatralny - Fredry - Mielżyńskiego - plac Ratajskiego - 23 Lutego - PLAC WIELKOPOLSKI

Odjazdy z przystanku Stare ZOO przy ul. Gajowej: godz. 11.45, 12.45, 14.00, 15.00, 16.00
PLAC WIELKOPOLSKI - 23 Lutego - plac Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - GAJOWA/STARE ZOO

Odjazdy z przystanku Plac Wielkopolski: godz. 12.05, 13.05, 14.30, 15.30, 16.20.

Warto pamiętać, że pasażerowie będą zabierani jedynie do zapełnienia miejsc siedzących. Tramwaj nie będzie zatrzymywał się na przystankach pośrednich - po drodze nie będzie więc możliwości wsiadania, czy wysiadania. Na linii historycznej obowiązuje taka sama taryfa jak na liniach turystycznych - dodaje rzeczniczka.

W weekend można skorzystać również z przejażdżek liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę - również 102.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro