Reklama
Reklama

Rusza Targ Śródecki. " Połączymy tradycję wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Lokalni i regionalni wytwórcy żywności oraz rzemieślnicy wystawią się ze swoimi produktami na placu przed słynnym śródeckim muralem.

Nasz Targ nie jest zwyczajną biesiadą, a Śródka nie jest przypadkowym miejscem do jego realizacji. Opiera się bowiem na wieloznaczności słowa kultura, bogactwie dziedzictwa kulinarnego naszego regionu oraz jego historii związanej bezpośrednio z dziejami Śródki - informują organizatorzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Targ Śródecki to wydarzenie, na którym połączymy tradycję wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania, wymiany idei i rozmowy. Stworzymy przestrzeń do czerpania radości z jedzenia i skupienia się na tej chwili. Zadbamy o pielęgnowanie tradycji rękodzieła, poznamy m.in. historię targowisk, kulturę handlowania, dowiemy się np. jakimi monetami kiedyś się posługiwano - dodają. Przypomnimy najbardziej popularne określenia w gwarze poznańskiej, a ludowość i tradycję przybliżymy również od strony muzycznej dzięki występom lokalnych solistów, muzyków i zespołów - zapowiadają.

Targ odbywać się będzie się w sobotę w sąsiedztwie znanego muralu przy ul. Filipińskiej w godzinach od 11:00 do 18:00. Wydarzenie odbywać się będzie jeszcze w dwie wakacyjne soboty 30 lipca i 20 sierpnia.

Organizatorem Targu Śródeckiego jest miejscowa rada osiedla i lokalni przedsiębiorcy, współorganizatorem jest Miasto Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro