Reklama
Reklama

Trasa 21. Poznań Maratonu w tym roku ze zmianami. "Postanowiliśmy sprawić biegaczom miłą niespodziankę"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Organizatorzy ogłosili trasę 21. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 16 października 2022 r.

Po pandemicznej przerwie do Poznania wraca rywalizacja na królewskim dystansie. W tym roku postanowiliśmy sprawić biegaczom miłą niespodziankę i zmienić trasę na szybszą oraz bardziej płaską lecz wciąż mającą długość 42,195km - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21. Poznań Maratonu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Start Maratonu, będzie miał miejsce na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy poznańskiego World Trade Center. Zawodnicy po starcie skierują się w okolice Stadionu Miejskiego, by dalej ulicą Bułgarską oraz Bukowską znaleźć się przy lotnisku Ławica. Kolejne kilometry trasy będą przebiegać ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką i podążać po odcinku "starej" trasy maratonu aż do ronda Starołęka. Następnie maratończycy wbiegną na Rataje. Mijając kolejne kilometry, znajdą się na ulicy Baraniaka, skąd będzie można dostrzec Tor Regatowy Malta - informują miejscy urzędnicy.

Dalsza część trasy przebiegać będzie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego. Docierając do alei Wielkopolskiej zawodnicy znajdą się w okolicy parku Sołackiego. Po czym, zostanie już tylko niecałe 10 kilometrów ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską i Bułgarską i ulicą Grunwaldzką by zobaczyć metę biegu. Meta 21. Poznań Maratonu, zlokalizowana będzie na placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Lokalizacja punktów żywieniowych, dokładny profil trasy, jak jej atest - to te elementy nad którymi obecnie pracujemy. Najwcześniej, bo jeszcze w pierwszej połowie lipca ogłosimy profil trasy, w kolejnych terminach lokalizacje punktów oraz jej atest - dodaje Łukasz Miadziołko.

Cały czas trwają zapisy do maratonu, a opłata startowa do 19 lipca wynosi 140 zł. Od tego roku zawodnicy mogą wybrać pakiet z koszulką lub bez niej. Koszt zakupu koszulki to 40 zł - dodają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro