Reklama
Reklama

Znowu przedłużono areszt dla burmistrza Murowanej Gośliny

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

O 3 miesiące.

Burmistrz Murowanej Gośliny, zgodnie z decyzją sądu, ma spędzić w areszcie kolejne 3 miesiące - do października. W sumie spędzi więc za kratami 9 miesięcy, choć nie jest wykluczone, że areszt w październiku ponownie zostanie wydłużony.

Przypomnijmy, że Dariusz U. w styczniu usłyszał kilkanaście zarzutów. Dariusz U. miał m.in. domagać się od właściciela jednej z firm budowlanych przekazania mu łapówki w wysokości 20 procent wartości kontraktów na remonty szkół, biblioteki czy świetlicy. Pieniądze miał otrzymać.

Kolejna sprawa dotyczy utwardzenia drogi przed domem burmistrza w zamian za wybór konkretnej firmy, która wybudowała drogę pieszo-rowerową w gminie. Czynny udział w tym przestępstwie miał brać córka burmistrza, Aleksandra U., która jest jedną z 6 osób zatrzymanych wraz z burmistrzem.

Ale to nie koniec. Burmistrz miał też żądać od swoich pracowników, by oddawali mu część wcześniej przyznanych przez niego nagród. Następna sprawa to SMS-y premium za 8000 złotych wysłane ze służbowych telefonów, które wspierały znajomą burmistrza w jednym z plebiscytów. Do nadużycia uprawnień miało też dojść w przypadku Weroniki G., której burmistrz miał pomóc w uzyskaniu stanowiska w Ośrodku Pomocy Społecznej. Dariusz U. miał jej przekazać pytania konkursowe wraz z odpowiedziami.

Lista jest dłuższa. Burmistrzowi zarzucono też naruszenie tajemnicy toczącego się postępowania karnego i zatajenie w oświadczeniu majątkowym części dochodów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro