Reklama
Reklama

Znany kaliszanin zatrzymany pod zarzutem pedofilii. Od lat pracował z dziećmi

fot. Wioska Żywej Archeologii FB
fot. Wioska Żywej Archeologii FB

50-latek prowadził Wioskę Żywej Archeologii przy jednym z warszawskich domów kultury.

Jak podaje Super Express, mężczyzna został zatrzymany w trakcie jednych z zajęć. Już trzy miesiące temu mieszkańcy Targówka mieli zacząć zauważać, że 50-letni Robert K. pokazuje się publicznie z nieletnią dziewczynką. Miał nawet wyjeżdżać z nią zagranicę - na Maltę. I wcale nie miało to wyglądać na relację nauczyciel - uczeń.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Niepokojące sygnały trafiały do burmistrza dzielnicy, który zawiadomił o sprawie prokuraturę. Ostatecznie 50-latka zatrzymano i postawiono mu zarzut obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Prokuratura bada, czy pokrzywdzonych było więcej. Ofiara to 14-latka, która była wolontariuszką w Wiosce Żywej Archeologii.

Na jaw wyszły też inne kwestie. Chodzi m.in. o wątpliwości przy finansowaniu działalności wioski i niskie opłaty za dzierżawę terenu, na którym się znajduje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro