Reklama

Groził bronią kobiecie na cmentarzu, następnie chciał okraść małżeństwo. Wpadł

fot. policja Gniezno
fot. policja Gniezno

Do zdarzeń doszło 3 lipca w Gnieźnie.

3 lipca wieczorem 61-letnia gnieźnianka pojawiła się na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej, by odwiedzić grób bliskiej osoby. W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna i powiedział "Stój, bo strzelam". - Gdy spojrzała w jego kierunku, zauważyła przedmiot przypominający broń skierowany w jej stronę. Przerażona zaczęła uciekać krzycząc RATUNKU. Na jej krzyk zareagowały dwie młode osoby, które zaalarmowały policję - podaje gnieźnieńska policja.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Policjanci przyjęli zgłoszenie i zaczęli ustalać, kim jest mężczyzna. Po kilku godzinach na komendę zgłosiło się małżeństwo, które także zostało zaatakowane przez mężczyznę z przedmiotem przypominającym broń. Sprawca chciał im ukraść portfele. Gdy zaczęli krzyczeć, uciekł.

- Funkcjonariusze operacyjni kilkanaście godzin po zdarzeniu zatrzymali dwie osoby: 17-letniego gnieźnianina i 18 letniego mieszkańca Nowego Tomyśla oraz zabezpieczyli pistolet, który okazał się repliką pistoletu Glock. Jest to broń pneumatyczna, na którą nie jest wymagane pozwolenie, jednak łudząco przypomina broń palną. Młodzi mężczyźni byli już notowani przez policję za kradzieże sklepowe. Z ustaleń śledczych wynika, że to młodszy z nich wymyślił sposób na szybki zarobek.

Nastolatkom postawiono zarzuty dotyczące usiłowania rozboju i stosowania groźby. Trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro