Reklama
Reklama

Seria włamań do mieszkań na Żegrzu

Orła Białego | fot. Google Street View
Orła Białego | fot. Google Street View

Informacje naszego Czytelnika potwierdza policja.

- Chciałbym za Państwa pośrednictwem nagłośnić sprawę włamań w Poznaniu na osiedlu Orła Białego. Nie ma prawie dnia, żeby ludzie nie zgłaszali na forum osiedla kolejnych włamań do swoich mieszkań. Zasada włamań jest ciągle ta sama: włamania w tygodniu, w godz. 8:00 - 12:00. Bez finezji, najpierw telefon na domofon, potem bezpośrednio do drzwi, następnie wyłamywanie łomem lub czymś innym zamków do mieszkań - opisuje. - Mieszkańcy informują również, że głównie, lecz to nie jest potwierdzone, są to osoby z akcentem wschodnim, które najpierw chodzą po blokach udając pracowników technicznych naszej spółdzielni - dodaje.

Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że od początku czerwca do policjantów zgłoszono 5 kradzieży z włamaniem do mieszkań na osiedlu Orła Białego. - Prowadzimy postępowanie w każdej z tych spraw. Giną głównie gotówka i biżuteria - mówi. Policja apeluje do mieszkańców, by zwracać uwagę na to, kto kręci się po osiedlu. - Każdy z klatek ma domofon. Zwracajmy uwagę na to, kogo wpuszczamy do budynku. Mamy okres wakacyjny, część mieszkańców wyjeżdża. Złodzieje mogą obserwować mieszkania. Nieoceniona będzie więc pomoc sąsiedzka - dodaje.

Policja zapewnia, że nie tylko na tym ratajskim osiedlu zwiększone zostały patrole. - Równocześnie apelujemy do mieszkańców, by lepiej zabezpieczać swoje kosztowność. Trzymanie ich w domu nie jest najlepszym pomysłem - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro