Reklama
Reklama

Pijany 13-latek skakał z pomostu do wody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ryszardgol1 / Wikipedia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ryszardgol1 / Wikipedia

Chłopak nie mógł utrzymać się na nogach.

W środę policjanci ze Złotowa interweniowali na terenie plaży przy Jeziorze Zaleskim. Przed godziną 15.00 otrzymali sygnał od ratowników WOPR o grupie nastolatków zachowujących się głośno na plaży. - Z przekazanych informacji wynikało, że grupa osób siedzących na pomostach, krzyczy i zachowuje się niezgodnie z regulaminem kąpieliska. Część osób miała spożywać alkohol, przez co miała mieć problemy z poruszaniem się - wyjaśnia Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

Dzielnicowi, którzy pojechali na miejsce, zastali na niestrzeżonej części plaży dwie nastolatki i nastolatka, który skakał z pomostu do wody. Od 13-latka wyczuto woń alkoholu. - Miał on problemy z utrzymaniem równowagi i nie był w stanie wypowiedzieć się logicznie. Podejrzenie, że jest nietrzeźwy, potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu - dodaje.

Chłopak trafił pod opiekę matki, a jego sprawa trafi do sądu rodzinnego. - W tym przypadku pomimo tego, że nieletni znajdowali się poza strzeżoną częścią plaży, właściwa reakcja ratowników i troska o bezpieczeństwo wypoczywających na plaży prawdopodobnie uratowały życie nieodpowiedzialnego nastolatka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
142.68 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro