Reklama

W Wielkopolsce powstanie 14 nowych jadłodzielni. Chodzi nie tylko o marnowanie żywności

Jadłodzielnia. | fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Jadłodzielnia. | fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Zobacz, gdzie powstaną kolejne punkty wymiany żywności.

W czwartek w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego podpisano umowy na zrealizowanie projektów II edycji programu "Wielkopolskie Jadłodzielnie". Wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisał umowy z włodarzami gmin, które uzyskały dofinansowanie na realizację projektu. Jadłodzielnie to nie tylko akcja mająca na celu niwelowanie marnotrawienia jedzenia, ale przede wszystkim również wsparcie osób głodnych, będących w potrzebie.

Problem marnotrawienia żywności to jedna z ważniejszych kwestii jaką konsumenci swoimi świadomymi wyborami oraz zachowaniami mogą w krótkim czasie zmienić dla dobra całego społeczeństwa i gospodarki. 2 edycja Samorządowego programu "Wielkopolskie Jadłodzielnie" umożliwia stworzenie kolejnych miejsc wymiany żywności dla lokalnych społeczności - mówił Krzysztof Grabowski i dodał, że to pierwszy krok do wzrostu świadomości odnośnie racjonalnego kupowania oraz ograniczenia nadwyżek żywności będących w gospodarstwach domowych.

Jadłodzielnie znajdą się w: Wągrowcu, Kępnie, Dopiewie, Szamotułach (dwa), Obornikach, Rawiczu, Słupcy, Swarzędzu (dwa), Rogoźnie, Zdunach, Leszno (dwa).

Łącznie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na realizację projektów przekazano 291 tys. zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.34 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro