Reklama
Reklama

Przybywa zakażeń koronawirusem. Wrócą obostrzenia?

fot. Ministerstwo Zdrowia
fot. Ministerstwo Zdrowia

Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski był w czwartek gościem Polsat News. Jednym z tematów rozmowy była spodziewana kolejna fala pandemii koronawirusa. Jak podkreślił minister, dziś nie jest kluczowe to, ile mamy nowych zakażeń, a ile osób trafia do szpitala. To właśnie liczba hospitalizacji z powodu Covid-19 będzie najistotniejsza podczas podejmowania ewentualnych decyzji związanych chociażby z obostrzeniami w naszym kraju.

O jakich liczbach jest mowa? Zdaniem Niedzielskiego na dziś pod uwagę brany jest pułap 5000 hospitalizacji. Obecnie w szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem przebywa około 400 osób i jest to liczba stabilna, mimo wzrastającej w ostatnim czasie liczbie zakażeń.

Minister podkreślił, że masowe testowanie czy szpitale tymczasowe, a także np. obowiązek noszenia maseczek w pojazdach komunikacji miejskiej zostaną przywrócone w sytuacji dojścia do wyznaczonego progu. - Ja chcę też wszystkich uspokoić, że mimo tych wzrostów, które obserwujemy, to na razie nie są przedziały, które uruchamiają procedury zarządzania kryzysowego, które stosowaliśmy - wyjaśnił.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro