Reklama
Reklama

W czwartek spotyka się Rada Polityki Pieniężnej. Raty kredytów znowu pójdą w górę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adam Górka / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adam Górka / pixabay.com

Przynajmniej tak prognozują ekonomiści.

Zdaniem branżowego portalu money.pl, czwartkowa decyzja RPP w sprawie stóp procentowych będzie najtrudniejszą od lat. Wszystko przez recesję i inflację z jakimi mamy obecnie do czynienia. Sytuacji nie poprawia osłabiający się złoty.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Jaki ruch ze strony Rady Polityki Pieniężnej prognozują ekonomiści? Większość z nich przewiduje, że RPP podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych, a więc do 6,75. Są też prognozy mówiące o podwyżce na poziomie 100 punktów bazowych i 50 punktów bazowych. Zdaniem analityków Ebury, zbliżamy się do końca cyklu podwyżek stóp procentowych. Kolejne zacieśnianie może ich zdaniem nastąpić po wakacjach, ale mogą to być mniejsze podwyżki.

Kolejna podwyżka stóp procentowych to zła informacja dla osób spłacających kredyty. Raty znowu wzrosną. Jeśli w czwartek stopy procentowe zostaną podniesione do 6,75 procent, niektórzy kredytobiorcy będą płacić raty nawet o 120 procent wyższe niż w momencie, gdy brali kredyt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro