Reklama
Reklama

Ruszył proces w sprawie gwałtu i brutalnego zabójstwa w Środzie Wielkopolskiej

fot. WTK /Czytelnik kwiat
fot. WTK /Czytelnik kwiat

Proces będzie się odbywać za zamkniętymi drzwiami.

O wyłączeniu jawności zdecydował w środę sąd. Z ustaleń Radia Poznań wynika, że w trakcie pierwszej rozprawy zeznawali świadkowie, a także swoją opinię przekazali biegli z zakresu medycyny sądowej. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na październik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przypomnijmy, 6 grudnia 2021 roku zwłoki półnagiej kobiety zostały odnalezione przez pracowników sieci sklepów Biedronka w Środzie Wielkopolskiej. W związku ze sprawą zatrzymano 41-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzuty zgwałcenia kobiety ze szczególnym okrucieństwem i zamordowania jej. Działał on w warunkach multi-recydywy.

Jako przyczyny śmierci kobiety podano krwotok wewnętrzny i wychłodzenie organizmu. Sprawca miał zadawać jej ciosy w głowę i brzuch. Według prokuratury kobieta i mężczyzna nie znali się długo. 46-latka była mieszkanką Poznania, a podejrzany 41-latek mieszkał w Środzie Wielkopolskiej. Oboje nie mieli stałego miejsca pobytu i mieli się poznać na dworcu.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro