Reklama
Reklama

Otwarto oferty w przetargu na Kładkę Berdychowską. Najtańsza przekracza założony budżet o... 66 milionów złotych!

fot. Pracownia ARPA / UM Poznań
fot. Pracownia ARPA / UM Poznań

Nie są to dobre wieści.

W kwietniu Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę budowy mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Cybiną. Chodzi o Kładkę Berdychowską, która ma połączyć Chwaliszewo, przez Ostrów Tumski z Berdychowem. Początkowo miasto zakładało, że taka kładka będzie kosztować maksymalnie do 30 milionów złotych. Później zakładano, że jednak koszt może być większy - ostatecznie zarezerwowano na ten cel 92 miliony złotych. Ale informacja z otwarcia ofert może przygnębić.

Jak podają Poznańskie Inwestycje Miejskie, do PIM zgłosiło się czterech wykonawców zainteresowanych przeprowadzeniem inwestycji. Najtańsza oferta pochodzi od konsorcjum MOST i KSH STEEL i opiewa na... nieco ponad 158 milionów złotych. Druga w kolejności jest oferta firmy Budimex na prawie 180 mln złotych. A dalej PORR, który chce przeprowadzić roboty za prawie 187 mln złotych i Strabag z ofertą za 192,5 mln złotych. Najtańsza oferta przekracza założony budżet o 66 milionów złotych. To ogromna kwota.

Czy miasto zdecyduje się na realizację inwestycji w założonych kształcie? Dowiemy się wkrótce. Biorąc pod uwagę napięty budżet Poznania, dołożenie 66 mln złotych do budowy kładki wydaje się bardzo mało prawdopodobne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro