Reklama
Reklama

Hetmańska: szerszy chodnik dla pieszych, parkowanie na jezdni

fot. ZDM Poznań

Kończy się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na fragmencie ulicy pomiędzy Kasprzaka i Reymonta.

Drogowcy zajęli się sprawą na wniosek m.in. policji i lokalnej rady osiedla. Projekt przygotował natomiast Miejski Inżynier Ruchu. - Zgodnie z przygotowanymi zmianami, parkowanie zostanie częściowo przesunięte z chodnika na jezdnię. Dzięki temu piesi zyskają możliwość bardziej swobodnego korzystania z chodnika (teraz bardzo często jest on zastawiany przez parkujące pojazdy), natomiast szerokość jezdni (siedem metrów) pozwala na wygospodarowanie na niej miejsca i wprowadzenie tam (częściowego) parkowania równoległego przy jednoczesnym zachowaniu dwóch pasów jazdy - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Prace miały zakończyć się wiosną, ale pojawiły się uwagi do proponowanych zmian. - Związane były głównie z tym, że mieszkańcy pobliskich budynków chcieli mieć zapewnioną jeszcze lepszą widoczność przy wyjeżdżaniu z posesji. Alternatywą dla wprowadzanego rozwiązania był zakaz zatrzymywania się (i parkowania) na wspomnianym odcinku ul. Hetmańskiej. Jednak to by znacznie ograniczyło liczbę miejsc postojowych - dodaje.

8 i 9 lipca likwidowane będzie stare oznakowanie poziome i wówczas pojawić się mogą utrudnienia w ruchu. Na 11-13 lipca zaplanowano natomiast malowanie nowego oznakowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro