Reklama
Reklama

Ponad 600 absolwentów rzuciło biretami nad Jeziorem Maltańskim

Tym razem pieśń "Gaudeamus igitur" wybrzmiała pod chmurką tuż nad brzegiem Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W sobotę 2 lipca ponad 600 absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu uroczyście zakończyło kolejny etap kształcenia.

"Jesteście dzielni i wytrwali. W tych trudnych czasach, pomimo tak wielu wyzwań, zmian, niedogodności - Wy przez cały czas konsekwentnie studiowaliście. Przez cały czas uczyliście się, pracowaliście nad projektami, zdobywaliście oceny, rozwiązywaliście złożone problemy. Możecie być z siebie dumni! Zdaliście po raz kolejny egzamin z dorosłości. Brawo Wy!" - powiedział Rektor WSB w Poznaniu, dr hab. Ryszard Sowiński, prof. WSB.

Inspiracją do zorganizowania uroczystości na świeżym powietrzu były amerykańskie "graduation ceremony". Wydarzenie jest unikatowe na skalę nie tylko naszego regionu, ale najprawdopodobniej na skalę kraju. Nie mogło jednak zabraknąć tradycyjnych elementów kojarzących się z odświętnym zamknięciem tego rozdziału w życiu studentów, czyli: wręczeniem wyróżnień za wyniki w nauce oraz dyplomów za aktywność w życiu uczelni, a także kart absolutoryjnych dla każdego absolwenta. Krótki recital zaprezentował chór Ignis Cantores.

"Czas studiowania to nie tylko nauka, ale też okres zmian i wchodzenia w dorosłość, poznawanie świata i kreowanie własnej perspektywy. To był i nadal jest nasz czas na odkrywanie i poznawanie siebie. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe, gdybyśmy nie otrzymali wsparcia od naszych najbliższych. To właśnie rodzice, dziadkowie czy przyjaciele są z nami w tych dobrych, ale też w tych trudnych chwilach. Nie zapomnijmy podziękować im za ich obecność, wsparcie i dobre słowo" - podkreśliła w swoim przemówieniu Katarzyna Płaczek, absolwentka i jednocześnie przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego WSB w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu istnieje na akademickiej mapie stolicy Wielkopolski już od 27 lat. Uczelnia oprócz kierunków ekonomicznych oferuje także informatykę, logistykę, psychologię, prawo czy prawo w biznesie. Od 2016 roku posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora. W opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" 23. ogólnopolskim rankingu uczelni niepublicznych została uczelnią nr 1 w Wielkopolsce. Utrzymuje ten wynik już od 22 lat.

W ofercie uczelni znajdują się:

studia I stopnia

studia II stopnia

studia jednolite magisterskie

studia podyplomowe

studia w języku ukraińskim

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro