Reklama
Reklama

Dobrostan psychiczny i fizyczny - o co chodzi?

Dobry stan człowieka to zdrowie psychiczne i fizyczne, często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielki wpływ na samopoczucie mają nasze drobne, fizyczne niedoskonałości.

Zaburzenia proporcji widoczne na twarzy ludzkiej potrafią wpływać na niską samoocenę, podobnie jak oznaki starzenia się skóry.

Na szczęście od około 20 lat mamy najmłodszą specjalizację medycyny czyli medycynę estetyczną, która wykorzystana w sposób mądry, odpowiedzialny, świadomy i bezpieczny daje wspaniałe możliwości terapii, poprawy nastroju, emocji i poczucia piękna.

OBJAWY ZABURZENIA DOBROSTANU

Słynny Michał Anioł Buonarotti - pokazuje nam do dzisiaj swoimi rzeźbami jak ważne w życiu są proporcje.

Najczęściej spotykaną asymetrią jest asymetria ust, zbyt wąska warga, najczęściej warga górna, rzadziej dolna, często zdarza się też asymetria ½ części wargi, zdarza się, że jedna połowa twarzy jest nieco "większa" od drugiej albo jest mniej "wypukła"...

Drugą grupą widocznych zmian fizycznych wpływających na psychikę człowieka jest postępujący, naturalny proces starzenia się skóry.

Wiotka skóra pod wpływem grawitacji "przesuwa" się ku dołowi twarzy, do linii żuchwy a nawet poza żuchwę, tworząc słynne "chomiczki".

Mamy jako lekarze możliwości wpływania na obie te niedoskonałości, możemy je skutecznie korygować dzięki zabiegom medycznym dobranym indywidualnie dla pacjenta.

PRZYCZYNY

Na powstanie asymetrii nie mamy wpływu.

Od kilku, kilkunastu lat możemy wpływać natomiast na postępujący, naturalny proces starzenia się skóry. Zmiany w organizmie, w skórze zaczynają się już około 20 roku życia, początkowo są niezauważalne, postępują powoli a przyczyną jest degradacja kolagenu.

Kolagen to napięte, sprężyste włókna, zbudowane z maleńkich cząsteczek zwanych aminokwasami. Aminokwasy łączą się w sekwencje krótkich łańcuchów, te łańcuchy łączą się ze sobą w większe zwane peptydami a peptydy łączą się w jeszcze większe i powstają włókna kolagenowe.

Te włókna tworzą struktury, takie konstrukcje podtrzymujące skórę, budują jej sprężystość i napięcie.

Kolagen znajduje się nie tylko w skórze, to element tkanki łącznej występujący w kościach, rogówce, zębinie zęba, w krążkach miedzykręgowych, chrząstkach, mięśniach, naczyniach krwionośnych itd...

Przyspieszenie procesu wiotczenia skóry u ludzi obserwujemy w chorobach, w zanieczyszczonym środowisku, pod wpływem diety.

Brak w diecie tych maleńkich "cegiełek" jakimi są aminokwasy powoduje, że nie ma stymulatorów do wsparcia procesów budowania kolagenu.

ROZWIĄZANIA

Rozwiązaniem dla opóźnienia procesu wiotczenia skóry, powstawania zmarszczek jest dostarczenie organizmowi aminokwasów.

Istnieją preparaty - stymulatory tkankowe - najwyższej klasy medycznej, które zawierają niezbędne aminokwasy potrzebne do budowy włókien kolagenowych.

Podanie aminokwasów w skórę czyli wstrzyknięcie ich - wspiera odnowe kolagenu. Efektem działania tych preparatów jest znacząca poprawa jakości i wyglądu skóry oraz opóźnienie procesu starzenia tkanki. Zabiegi te są dla skóry terapią a nie upiększaniem.

Przywrócenie właściwych proporcji w przypadku istnienia asymetrii uzyskujemy przez implantację medycznych preparatów. Wyrównanie takich niedoskonałości, to zabiegi lekarskie, bezpieczne, nie powodujące zmiany rysów twarzy. Motto przyświecające pracy to Primum non nocere.

Pacjenci przychodzą do gabinetów na zabiegi przywracania proporcji, wyrównywania asymetrii oraz na zabiegi stymulowania skóry a powracający pacjenci są najlepszą rekomendacją, że współczesna medycyna estetyczna jest potrzebna, daje poczucie bezpieczeństwa, powoduje dobrostan psychiczny i fizyczny, dodatkowo buduje pozytywną energię.

tel. 507127771

https://www.instagram.com/ikapankowska/

https://www.facebook.com/people/Ika-Pankowska/100009710256234/

https://www.facebook.com/ikapankowska/


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro