Reklama
Reklama

Akcja policji nad jeziorem. Wyprowadzili jednego z plażowiczów

fot. KPP Wągrowiec

Mężczyzna był głośny i wulgarny.

Niestety nie wszyscy potrafią zachować się na kąpieliskach, a na zwrócenie im uwagi przez ratowników reagują niepotrzebną agresją.

W niedzielne popołudnie 25-letni mieszkaniec jednej z miejscowości z gminy Kcynia, który przybył na plażę w Kobylcu swoim głośnym i wulgarnym zachowaniem zakłócał tam obecnym wypoczynek. Kiedy ratownicy zwrócili mu uwagę, wówczas agresję słowną skierował w ich kierunku. Takie zachowanie nie jest tolerowane i w każdym podobnym przypadku ratownicy mogą liczyć na policjantów. Awanturnik wraz z policjantami opuścił plażę i otrzymał mandat karny z art 51 KW - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

Policjanci przypominają, że na strzeżonych kąpieliskach czuwający nad bezpieczeństwem ratownicy mogą poprosić wypoczywających o konkretne zachowanie, mogą nawet wyprosić z terenu kąpieliska.

Ratownik decyduje czy można korzystać z kąpieli w rejonie jego nadzoru - swoją decyzje ogłasza poprzez wywieszenie odpowiedniej flagi - biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie kąpieli. W przypadkach zagrożenia (np. nagła zmiana pogody) ratownik może wywiesić czerwoną flagę zakazując dalszej kąpieli
- dodaje rzecznik.

Ratownik jest po to, by strzec bezpieczeństwa kąpiących, ale nie jest opiekunką do dzieci, zatem to na rodzicach ciąży obowiązek obserwowania swojego dziecka, gdy wejdzie do wody. Do obowiązków ratownika należy również prewencyjne działanie - zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym - przypomina.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro