Reklama
Reklama

Ambasador Azerbejdżanu w Poznaniu. Rozmawiała między innymi o wtorkowym meczu Lecha

fot. UM Poznań

Nargiz Gurbanova, ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce odwiedziła stolicę Wielkopolski.

W poznańskim urzędzie miasta ambasador spotkała się z zastępcą prezydenta Poznania Bartoszem Gussem. Jak przekazują miejscy urzędnicy rozmawiano o możliwościach nawiązania współpracy między azerskimi miastami a Poznaniem, historii polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie, a także o wtorkowym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów - Lech Poznań podejmie przy ul. Bułgarskiej Karabach Agdam.

Kibice Lecha Poznań są znani w całej Europie z tworzenia wyjątkowego widowiska na trybunach. Zachęcam panią ambasador, żeby oprócz śledzenia meczu, obserwowała także publiczność - mówił Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Niedawno menedżer klubu Karabach Agdam dał wywiad w polskiej telewizji, w którym powiedział, że szanują piłkarzy Lecha, doceniają ich profesjonalizm i to dla nich ważny sprawdzian, ale przede wszystkim - po przyjeździe tutaj - poczuli, że będą grać z przyjaciółmi - powiedziała Nargiz Gurbanov, ambasador Azerbejdżanu w Polsce. Bardzo lubię tę wypowiedź, bo pokazuje ducha przyjaźni i szacunku do rywala, a to jest fundament każdej odnoszącej sukcesy drużyny - dodała.

Nargiz Gurbanova pełni swoją misję w Polsce od stycznia 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro