Reklama
Reklama

6 tys. zł grzywny i zakaz wstępu na stadiony dla dwóch kibiców, którzy zakócili przebieg imprezy

fot. KPP Ostrów Wielkopolski

Sąd rozpoznał sprawę w trybie przyspieszonym.

Na niedzielnym meczu żużlowym, rozegranym pomiędzy drużynami Arged Malesa Ostrów Wlkp. a Fogo Unia Leszno, policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w trakcie wydarzenia zakłócili przebieg imprezy. Sprawcy rzucali butelkami oraz kubkami z napojami m.in. w kibiców gospodarzy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 26-letni mieszkaniec Wschowy i 26-letni mieszkaniec Leszna przyznali się. Złożyli wyjaśnienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuraturze oraz sądowi rozpoznać sprawę w trybie przyspieszonym - relacjonuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzisiaj Sąd skazał 26-letniego mieszkańca Leszna oraz 26-letniego mieszkańca Wschowy na kary grzywny w wysokości po 6000 zł i zakazy wstępu na stadiony, na 2 lata, z udziałem drużyny żużlowej z Leszna
- dodaje.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu analizują nagrania z niedzielnego meczu. Zajmują się ustalaniem kolejnych osób, które mogły zakłócić przebieg tej imprezy masowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro