Reklama
Reklama

Olbrzymi wąż wślizgnął się przez okno do mieszkania na Piątkowie. "Całe szczęście, że znalazłam go szybciej niż on moje koty"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Straż Miejska

O zdarzeniu informuje "Gazeta Wyborcza". Jak opowiadała dziennikarzom mieszkanka jednego z bloków na Piątkowie, gdy wstała rano, w swojej kuchni znalazła olbrzymiego gada. Prawdopodobnie dostał się do mieszkania przez okno, ale nie wiadomo skąd uciekł. Całe szczęście, że znalazłam go szybciej niż on moje koty. Mógłby je udusić - opowiada dziennikarzom mieszkanka poznańskiego Piątkowa.

Na miejsce wezwano strażników z ekopatrolu. Prawdopodobnie wydostał się z prywatnej hodowli i dostał się do mieszkania - mówi cytowany przez "Gazetę Wyborczą" Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Gad został zabrany do siedziby straży miejskiej, skąd odebrał go ofiolog. Na razie nie wiadomo, kto jest jego właścicielem.

Wąż chiński, znany też jako wąż smugooki, jest wężem niejadowitym. Żywi się małymi ssakami oraz ptakami, które uśmierca, dusząc. Dorosły osobnik niektórych podgatunków tego gada może osiągnąć nawet 2,5 metra długości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro