Reklama
Reklama

Co czwarty maturzysta nie zdał egzaminu. Co piąty "oblał" matematykę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Są wyniki matur.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu podsumowała wyniki tegorocznych matur, które ponownie odbywały się w cieniu pandemii. Do egzaminu w naszym województwie podeszło 25 068 maturzystów, z czego 14,5 tysiąca z liceów, a około 10,5 tysiąca z techników. Egzamin zdało 77,8% uczniów, a więc co 4 maturzysta go nie zdał. Lepiej poszło licealistom - tutaj egzaminu nie zdał co piąty uczeń (zdawalność 82,9%). W technikach zdawalność wyniosła 71%. Do poprawki będzie mogło przystąpić 4035 uczniów. Dla porównania, w Polsce zdawalność wyniosła 78,2%. 84% w liceach oraz 69,2% w technikach. To wyniki nieco lepsze niż przed rokiem.

Jak poszło wielkopolskim maturzystom z konkretnych przedmiotów? W przypadku języka polskiego egzamin zdało 96% uczniów. Gorzej jest z matematyką - tutaj egzamin zdało 81% przystępujących. Maturzyści nieźle poradzili sobie z językami obcymi. Z języka angielskiego egzamin zdało 94% uczniów, z niemieckiego 82%, a z włoskiego i francuskiego 100%. Ponownie lepsze wyniki osiągnęli licealiści. Szczególnie widać to na przykładzie matematyki. W liceach z tego przedmiotu zdało 84% uczniów, a w technikach 76%.

Jak przedstawiają się wyniki w Polsce? Z języka polskiego egzamin zdało 95% uczniów, z matematyki 82%, z angielskiego 94%, z niemieckiego 86%, z włoskiego 93%, a z francuskiego 98%.

W sierpniu odbędą się egzaminy poprawkowe. Przystąpić mogą do nich uczniowie, którzy nie zdali egzaminu jedynie z jednego obowiązkowego przedmiotu. W przypadku "oblania" egzaminu z więcej niż jednego obowiązkowego przedmiotu - powtórka jest możliwa dopiero za rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro