Reklama
Reklama

9-latka wpadła do przydomowego basenu, jest w ciężkim stanie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexandr Podvalny / unsplash.com

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Osińcu pod Gnieznem.

Jak podaje portal gniezno24.com, około 15.30 w poniedziałek służby poinformowano o zdarzeniu z Osińca. Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, że 9-latka przebywała w domu w towarzystwie dorosłej osoby. Dziewczynka na chwilę została sama w ogródku i wtedy miała wpaść do basenu. Nie wiadomo dokładnie po jakim czasie zorientowano się, że dziecko znajduje się pod wodą, ale natychmiast zaczęto wzywać pomoc.

W pobliżu miejsca zdarzenia przejeżdżała policjantka po służbie, które zareagowała i ruszyła na ratunek dziewczynce. Wezwała też służby. Konieczne było prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 9-latka trafiła do szpitala w stanie ciężkim.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

  • Aktualizacja
    wtorek, 5.07.2022 r., godz. 10.46
    Aktualizacja
    wtorek, 5.07.2022 r., godz. 10.46
    Jak precyzuje policja, dziewczynka weszła do basenu przykrytego plandeką. - Kiedy opiekunka zauważyła, że dziewczynka znajduje się pod wodą wyjęła ją i wybiegła na drogę wzywać pomocy. W tym czasie w pobliżu przejeżdżała policjantka po służbie, która od razu ruszyła na ratunek i udzieliła dziecku pierwszej pomocy, a następnie wezwała zespół ratownictwa medycznego. Dziewczynka najpierw trafiła do szpitala w Gnieźnie, a następnie w Poznaniu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro