Reklama
Reklama

5800 złotych mandatu dla 29-letniego kierowcy

fot. policja
fot. policja

Co zrobił?

W niedzielę około 16.00 policjanci z konińskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości na ulicy Poznańskiej w Koninie. W pewnym momencie ich oczom ukazał się pędzący opel insignia. - Urządzenie do pomiaru prędkości wskazywało jej przekroczenie o ponad 32 km/h. Kierujący zignorował sygnały mundurowych nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pojazd został zatrzymany na jednym z pobliskich parkingów - wyjaśnia policja.

Okazało się, że za kierownicą siedział 29-latek. Badanie trzeźwości wykazało, ż miał 1,1 promila w wydychanym powietrzu, a po sprawdzeniu policyjnych danych na jaw wyszło, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi, mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym, a za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 32 km/h oraz niestosowanie się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu policjanci nałożyli na 29-latka mandat karny w wysokości łącznie 5800 złotych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro