Reklama
Reklama

Różowy wrak kłuje w oczy. Skupisko śmieci i kryjówka dla bezdomnych?

Porzucony wrak pojazdu na Ratajach. | fot. Czytelnik

O sytuacji poinformował nas Czytelnik.

Pan Marcin napisał do nas o próbach zgłoszenia porzuconego wraku przy ul. Rataje w Poznaniu. - Sprawa dotyczy braku reakcji ze strony służb na porzucony wrak, pomimo wiadomości mailowych do straży miejskiej od miesięcy. Wrak jest niebezpieczny, okradany, rozebrany, zalegają w nim śmieci. Nikt nie reaguje od ponad roku.

Jak podało Miasto Poznań na oficjalnej stronie, zgodnie z przepisami wrakiem jest pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub taki, którego stan wskazuje na to, że jest nieużywany. Okazuje się, że do straży miejskiej wpływa mnóstwo zgłoszeń o wrakach pojazdów. Rocznie ich ilość przekracza zwykle 1000 pojazdów. Dzięki interwencji strażników w 2021 roku - licząc od stycznia do końca lipca - najwięcej zdezelowanych samochodów, bo aż 143 zniknęło z Jeżyc. Sporo wraków usunięto również z Nowego Miasta (113) oraz rejonu Winograd i Piątkowa (110), a także Grunwaldu (98) i Wildy (42). Najmniej interwencji związanych z usuwaniem aut odnotowano na Starym Mieście, w ścisłym centrum miasta. Było ich tam zaledwie 2 - podało Miasto Poznań na oficjalnej stronie.

Strażnik może zlecić odholowanie wraków z dróg publicznych oraz dróg wewnętrznych, które są położone w strefie zamieszkania i strefie ruchu. Należy dodać, że za drogę wewnętrzną uznaje się wszelkie miejsca przeznaczone do ruchu kołowego, w tym np. parkingi przy sklepach czy parkingi i alejki osiedlowe. Zatem wystarczy, że stary, nieużywany grat straszy na podwórzu kamienicy, jest pozostawiony na terenie zielonym poza jezdnią albo zajmuje miejsce na osiedlowym parkingu, który nie jest częścią strefy zamieszkania bądź strefy ruchu. Takiego pojazdu nie można już odholować - tłumaczył Przemysław Piwecki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro