Reklama

Remont PST ruszy w połowie wakacji! Podpisano umowę z wykonawcą

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Dla pasażerów najistotniejsze jest, jak długo potrwają prace i czy wiadomo już, jak będzie funkcjonować komunikacja zastępcza. Z odpowiedzią na pierwsze pytanie nie ma problemu - prace mają ruszyć w połowie wakacji i potrwają maksymalnie 6 miesięcy. W przypadku komunikacji zastępczej szczegóły są natomiast wciąż opracowywane.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

MPK wybrało wykonawcę przebudowy odcinka trasy PST pomiędzy Słowiańską i Roosevelta. To firma PORR. Najpierw wykonawca zajmie się kompletowaniem niezbędnej dokumentacji i pozwoleń. - Wykorzystanych zostanie wiele nowatorskich, niestosowanych wcześniej na poznańskich torowiskach rozwiązań. Na łukach, tam gdzie dotychczas były podkłady drewniane, zamontowane zostaną podkłady z tworzywa sztucznego, a na odcinkach prostych podkłady betonowe z tzw. zelówkami z poliuretanu. Te rozwiązania pozwolą wydłużyć żywotność trasy i ograniczą drgania - mówi Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu ds. Technicznych MPK Poznań. - Nową izolację uzyskają koryta balastowe na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską. Zostaną one również wyłożone matami wibroizolacyjnymi, co będzie skutkowało lepszym zabezpieczeniem obiektów.

PORR zapowiada, że będzie robić wszystko, by inwestycja przebiegała sprawnie i bez problemów. - Kluczowym wyzwaniem będzie sprawna organizacja pracy w celu dotrzymania zakładanych terminów, tak aby mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli jak najszybciej ponownie korzystać z tego efektywnego środka transportu - mówi Siegfried Weindok, członek zarządu, dyrektor Pionu Kolei w PORR SA.

Przypomnijmy, że przetarg na przebudowę drugiego fragmentu trasy - od Słowiańskiej do Szymanowskiego - prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego. W tym przypadku nie podpisano jeszcze umowy z wykonawcą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro