Reklama
Reklama

Fakty i mity na temat pracy Programistów ERP

Wybierając ścieżkę kariery Programisty konsultanta ERP, musisz mieć świadomość, że to wymagająca, ale opłacalna i przyszłościowa specjalizacja. Teraz jest dobry moment, aby rozważyć pracę w IT.integro - firmie, która jest Złotym Partnerem Microsoft Dynamics 365 i od ponad 30 lat wdraża system ERP oraz własne aplikacje w firmach z całego świata. Dowiedz się, jak naprawdę wygląda praca Programistów konsultantów ERP i dołącz do jednego z zespołów specjalistów w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub Krakowie. Aplikuj na kariera.integro.pl

MIT 1: Praca w przestarzałych technologiach

Na rynku systemów ERP jest wiele różnych rozwiązań i technologii. Im bardziej lokalne, specjalistyczne rozwiązanie, tym mniejszy jest rozwój oprogramowania. Nowoczesne technologie są najszybciej adaptowane przez producentów globalnych systemów ERP. Wybierając karierę programisty konsultanta ERP w IT.integro, zyskujesz możliwość pracy z jednym z najbardziej zaawansowanych systemów na świecie, Microsoft Dynamics 365 Business Central. Zapewnia on klientom rozwiązania z obszaru Business Intelligence, sztucznej inteligencji, analityki predykcyjnej czy uczenia maszynowego.

Podstawowe narzędzia pracy programistów ERP w IT.integro to:
- Git,
- Jira,
- Visual Studio Code,
- Azure DevOps,
- Docker,
- Markdown.

FAKT 1: Praca w rozwijającej się branży

Rozpoczynając swoją przygodę w branży ERP, nie musisz martwić się o to, że za kilka lat nie będziesz miał możliwości rozwoju. Rynek oprogramowania dla biznesu, a szczególnie systemów ERP, co roku zwiększa swoją dynamikę wzrostu. Systemy ERP stają się podstawą dla zarządzania dużymi biznesami. Wybierając karierę programisty ERP w IT.integro, możesz być pewien, że nie przestaniesz się szkolić, wykonywać nowe zadania i poznawać kolejne nowoczesne rozwiązania.

MIT 2: Praca w ciągłych delegacjach

Praca programisty ERP nie wiąże się już z nieustannymi delegacjami. Obecnie ilość wyjazdów do klientów jest bardzo indywidualna - zależy od wymagań w danym projekcie. Jednak coraz więcej zadań czy szkoleń użytkowników, jest wykonywanych zdalnie. W IT.integro zespoły projektowe mają za sobą już projekty wdrożeniowe oraz upgrade'owe, które zostały przeprowadzone całkowicie zdalnie. Dołączając do naszego zespołu, zyskasz możliwość pracy z klientami z całego świata, jednak delegacje nie będą częścią Twojej codzienności.

FAKT 2: Praca programisty ERP to nieustanna nauka

Charakter tej branży nigdy nie pozwoli specjalistom stanąć w miejscu. Nieustannie muszą się uczyć nowych technologii, narzędzi deweloperskich, języków programowania. Programowanie w branży ERP to jednak nie tylko wykonywanie zadań programistycznych. Kluczowe jest zdobywanie wiedzy z zakresu procesów biznesowych czy finansów i rachunkowości. Aby realizować swoje zadania, programista konsultant ERP musi znać obszar biznesowy, posiadać kompetencje techniczne oraz rozumieć wymagania klientów.

MIT 3: Nieatrakcyjne wynagrodzenie

Wynagrodzenie specjalistów IT bardzo się różni - w zależności głównie od specjalizacji i doświadczenia pracownika. W branży ERP też tak jest - im więcej umiesz, zyskujesz nowe kompetencje, pracujesz dla zagranicznych klientów, tym więcej zarabiasz. Aby rozpocząć karierę w tej branży, nie musisz mieć doświadczenia w pracy z ERP. Wystarczy, że umiesz programować w dowolnym języku (np. C, C++, C#), posiadasz wiedzę z zakresu baz danych (np. MSSQL), wiesz, jak korzystać z repozytorium kodu i znasz język angielski - pozostałą potrzebną wiedzę zdobędziesz poprzez program szkoleń. Aplikując na stanowisko Młodszego konsultanta programisty ERP, możesz liczyć na wynagrodzenie od 7 000 do 8 600 pln brutto (UoP).

Jeśli jednak masz już doświadczenie w pracy z systemami ERP, aplikuj na stanowisko Konsultanta programisty ERP. Wynagrodzenie na tym stanowisku jest zależne od kompetencji - od 10 200 do 16 000 pln brutto (UoP).

Napisz swoją historię jako programista ERP

IT.integro, Złoty Partner Microsoft, rekrutuje obecnie programistów do swoich zespołów w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Dowiedz się więcej o naszej ofercie na kariera.integro.pl i aplikuj już dziś!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro