Reklama
Reklama

Ważył prawie 53 tony zamiast 40

fot. WITD
fot. WITD

A to nie wszystko.

W ubiegłym tygodniu inspektorzy z Inspektoratu Transportu Drogowego interweniowali na drodze krajowej nr 32 w Granowie na trasie Poznań - Wolsztyn. Skontrolowali przewóz ładunku podzielnego w postaci pięciu betonowych rur. - Dopuszczalna masa całkowita wynosząca 40 t została przekroczona o 12,6 t, a nacisk osi na drogę był zawyżony. Także normatywna długość zespołu pojazdów 16,5 m okazała się za duża o 1,2 m - podaje WITD.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 15 tysięcy złotych. Na kierowcę nałożono natomiast mandat w wysokości 1200 złotych za brak wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz za niewystarczające zabezpieczenie ładunku umieszczonego na pojeździe.

- Przedsiębiorca przeładował dwie rury na inny pojazd i doprowadził tym samym kontrolowany zespół pojazdów do normatywności - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro