Reklama

Jarosław Kaczyński o inflacji: winne Covid-19, Putin i Unia Europejska

fot. PAP/Tytus Żmijewski

Szef Prawa i Sprawiedliwości w weekend spotkał się m.in. z mieszkańcami Podlasia.

Zapytano go m.in. o wysoką inflację z jaką zmagamy się obecnie w Polsce. A przypomnijmy, że ze wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w czerwcu inflacja w naszym kraju osiągnęła poziom 15,6 procent. Pełne dane będą znane dopiero w połowie lipca.

Kto, według Jarosława Kaczyńskiego, jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Po pierwsze, winna jest Unia Europejska, a konkretnie jej polityka energetyczna. Po drugie, na inflację ogromny wpływ miała pandemia koronawirusa. Jak przypomniał szef PiS, to dzięki rządowi na rynek trafiło 200 miliardów złotych, które uratowały miejsca pracy w tym trudnym okresie. Główną przyczyną wysokiej inflacji w Polsce jest jednak, zdaniem Kaczyńskiego, wojna w Ukrainie. To więc "putinflacja".

W niedzielę prezes PiS pojawił się natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie także spotkał się z mieszkańcami. - Będziemy robić wszystko, żeby połączyć rzeczy rzeczywiście trudne do połączenia, tzn. nie uderzyć mocno w społeczeństwo, w miliony pracujących ludzi i jednocześnie doprowadzić do tego, że inflacja będzie spadała - mówił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro