Reklama
Reklama

Policjanci alarmują: po używki sięgają coraz młodsze dzieci! "Nie łudźmy się, że znaleziony biały proszek to aspiryna"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Eksperymentowanie z używkami przez nastolatków zauważalne jest najczęściej w wakacje.

O sytuacji informują wągrowieccy policjanci. Interweniują wobec niepełnoletnich osób, które sięgają nie tylko po papierosy czy alkohol, ale także po narkotyki.

W samym miesiącu czerwcu policjanci przeprowadzali sześć interwencji związanych z posiadaniem narkotyków. Cztery takie interwencje w Wągrowcu przeprowadził patrol z przewodnikiem psa służbowego. Z tych działań rodzi się jeden wniosek, że po środki odurzające sięgają ludzie młodzi, a nawet dzieci! Trzykrotnie w różne dni czerwca policjanci interweniowali łącznie wobec czworga dzieci w wieku 14-16 lat, przy których ujawniali, jak wstępnie wskazały narkotestery - amfetaminę i metamfetaminę - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a nieletni doprowadzeni do wągrowieckiej jednostki Policji, gdzie wezwani zostali rodzice. Po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni do domu. Sprawy będą miały finał w sądzie rodzinnym.

Dane statystyczne wskazują, że w czerwcu wągrowieccy policjanci ujęli więcej osób nieletnich posiadających narkotyki (4 osoby), niż znajdujący się pod wpływem alkoholu (3 osoby) - dodaje rzecznik.
Zwracamy się do rodziców o wzmożenie nadzoru rodzicielskiego nad swoimi dziećmi, zainteresowanie się gdzie i z kim przebywają i na co wydają kieszonkowe. Nie łudźmy się również że biały proszek w woreczku znaleziony w kieszeni to sproszkowana aspiryna - dodaje.

Aby mieć większą pewność rodzice mogą zakupić w aptece narkotester i w razie podejrzeń zastosować, aby mieć pewność, czy aby na pewno syn czy córka jest trzeźwy, czy znajduje się pod wpływem narkotyków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro