Reklama
Reklama

Pracownicy karetki transportowej zostawili bezdomnego na prywatnej posesji. "Porzucili go jak worek z pyrami"

fot. WTK

Mężczyzna właśnie został wypisany ze szpitala.

O sytuacji, jaka spotkała 72-letniego pana Władka informuje Telewizja WTK. Mężczyzna kilka dni temu został wypisany ze szpitala. Jest osobą bezdomną, ale dzięki wsparciu mieszka tymczasowo na działce, gdzie miał zostać odwieziony. Jak ustalili dziennikarze, zespół transportu medycznego porzucił go przy jednej z posesji na Morasku. Bezdomnego mężczyznę dopiero po kilku godzinach odnalazł jego opiekun. Na miejscu pojawiły się też pracownice MOPR.

Mężczyzna narzekał, że źle się czuje wezwali pogotowie. Karetka przyjechała i zabrała go do szpitala - mówi przed kamerą WTK Bogna Kisiel, rzeczniczka MOPR.

Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze sprawdzają teraz wszystkie okoliczności związane z tym, że mężczyzna wyszedł z tego szpitala i jak znalazł się w miejscu interwencji - mówi ml. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Choć do redakcji WTK dotarło nagranie, firma, która odwiozła mężczyznę zasłania się zleceniem od szpitala. "Zlecenie transportowe zostało wykonane zgodnie z danymi na zleceniu. Co więcej pracownicy realizujący transport, po przyjeździe na wskazany adres upewniali się pacjenta czy to jest jego adres zamieszkania, a on to potwierdził" - czytamy w oświadczeniu.

Szpital również szeroko nie komentuje sprawy. Powinien zostać zawieziony w miejsce, które my wskazaliśmy w zleceniu. Aktualnie oczekujemy na informację od firmy transportowej, co do przebiegu tego transportu - mówił dziennikarzom Konrad Napierała, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Pana Władka rzucili, jak po poznańsku "worek pyrów", bo taka jest prawda - mówił przed kamerą WTK zbulwersowany całą sytuacją Bernard Baranowski, który opiekuję się bezdomnym mężczyzną. Dodał, że właściciele firmy, na której 72-latek został porzucony, są zszokowani. Wszystko nagrał firmowy monitoring.

Pan Władysław wrócił do szpitala. Redakcja Telewizji WTK czeka na komentarz policji, szpitala oraz firmy transportowej w związku z nowym nagraniem, które pokazane zostało w piątek.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro