Reklama
Reklama

Wyścigi kolarskie Gran Fondo: utrudnienia dla kierowców nie tylko w Poznaniu!

fot. Materiały organizatora

Przypominamy, w związku z wyścigiem z utrudnieniami muszą się liczyć również kierowcy.

Część zmian została wprowadzona już w sobotę. Od godziny 5:00 zamknięty dla ruchu został fragment ulicy Bukowskiej, na odcinku od ulicy Zeylanda do ulicy Szylinga. Ulica Bukowska, na odcinku od ul. Roosevelta do skrzyżowania z ulicą Bułgarską, wyłączona z ruchu w obydwu kierunkach została do godz. 14:00.

Południowa nitka ulicy Bukowskiej, na odcinku od węzła Ławica (droga S11) do skrzyżowania z ulicą Bułgarską, będzie także zamknięta w do godziny 14:00. Jak już zapowiadaliśmy, tym czasie dojazd do Lotniska Ławica z centrum Poznania będzie odbywał się objazdem ulicą Polską i dalej ulicą Bukowską. Wyjazd z Lotniska Ławica będzie się odbywał ulicą Bukowską do ronda Skórzewska/Rynkowa.

Podróżującym od strony drogi ekspresowej S11 zaleca się zjazd na węźle Poznań - Swadzim w DK 92 i dalej ul. ul. Jana Henryka Dąbrowskiego i Polską do Bukowskiej.
W związku z zawodami kolarskimi Gran Fondo Poznań, pojawiły się śluzy umożliwiające przejazd w poprzek trasy wyścigu:
Bukowska - Kraszewskiego / Szylinga,
Bukowska - Polna,
Bukowska - Przybyszewskiego,
Bukowska - Szamotulska,
Bukowska - Grochowska / Szpitalna,
Bukowska - Bułgarska / Polska,
Bukowska - Kolorowa,
Bukowska - Leśnych Skrzatów,
Bukowska - Złotowska,
Bukowska - Sławińska.

Powiat poznański
do godziny 14:00 na terenie Gminy Tarnowo Podgórne z ruchu wyłączone zostaną ulice Batorowska od ronda Bukowska/Batorowska do ul. Batorego oraz ulica Batorego na odcinku od Batorowskiej do Zakrzewskiej, a także ulica Zakrzewska na odcinku od ul. Batorego do ronda z DW 307.

W dalszej części Gminy Tarnowo - Podgórne trasa została poprowadzona przez miejscowości Lusowo (ul. ul. Nowa, Poznańska, Lipowa, Ogrodowa), Jankowice (ul. ul. Grabowa, Tarnowska, Jankowicka, Wiśniowa, Ogrodowa) i Ceradz Kościelny (ul. Powstańców Wielkopolskich).

W Gminach Buk i Dopiewo trasa wyścigu przebiega przez miejscowość Niepruszewo (od ul. Leśnej) i dalej DW 307 przez miejscowości Drwęsa oraz Sierosław do ronda Zakrzewska/Gajowa. Wyżej wymienionych utrudnień należy się spodziewać w godzinach 8:00 - 13:00.

Powiat Szamotulski
Na terenie Gminy Duszniki utrudnienia będą występowały do godziny 13:00. Trasa przebiega przez miejscowości Ceradz Dolny, Grzebienisko, a trasa prowadzi także do Wilkowa i dalej Grodziszczko, Brzozę w kierunku Niepruszewa.

Śluzy w powiecie poznańskim:
Wysogotowo: Bukowska (DW-307) - Skórzewska / Rynkowa,
Wysogotowo: Bukowska (DW-307) - Wierzbowa,
Lusowo: Poznańska - Wierzbowa / Nowa
Lusowo: Ogrodowa / Lipowa - plac Gen. Dowbora - Muśnickiego,
Ceradz Kościelny: Jankowicka - Bukowska,
Niepruszewo: Poznańska (DW-307) - Leśna / Jodłowa
Więckowice: DW-307 - Tarnowska / Gromadzka,
Sierosław: DW-307 - Prosta / Leśna,
Dąbrowa: Bukowska (DW-307) - Szkolna.

Organizator uruchomił pod numerem 500 261 000 infolinię na temat zamkniętych odcinków dróg, objazdów i śluz na trasie zawodów.

Utrudnienia mają potrwać do około godziny 14.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro