Reklama
Reklama

W jednym z obiektów handlowych ujawniono nielegalny towar

fot. KMP Leszno

51-letni właściciel sklepu może trafić do więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że w jednym z obiektów handlowych w centrum Leszna, zajmującym się sprzedażą wyrobów tytoniowych, znajduje się nielegalny towar.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 200 różnej wielkości woreczków strunowych wypełnionych tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Po zważeniu okazało się, że łączna waga nielegalnego tytoniu wyniosła prawie 50kg. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 tysięcy sztuk papierosów, różnych marek, również bez polskich znaków akcyzy - relacjonuje asp. szt. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Wprowadzenie zabezpieczonego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę w kwocie ponad 60 tysięcy złotych - dodaje.

Teraz sprawa trafi do Urzędu Celno - Skarbowego w Lesznie, gdzie 51-letni właściciel sklepu usłyszy zarzuty przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Już w przeszłości mężczyzna notowany był za podobne przestępstwa. Może trafić do wiezienia na 3 lata, grożą mu też wysokie kary pieniężne.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro