Reklama
Reklama

Kilka tysięcy osób na ulicach Poznania. Przeszedł Marsz Równości

fot. Przemysław Łukaszyk

Zdaniem policji było bezpiecznie.

Marsz Równości w Poznaniu wystartował po godzinie 16:00. To już osiemnasta edycja tego wydarzenia w naszym mieści. Trasa rozpoczęła się i zakończyła na Plaży Wilda, a prowadziła ulicami: Piastowską, Jordana, Droga Dębińska, Królowej Jadwigi, Wierzbięcice, Górna Wilda, Półwiejską, Długą, Garbary, Droga Dębińska, Jordana i Piastowską. O 19:00 rozpoczął się Queerowy Maraton, w którym wystąpi 15 'queerowych osób artystycznych'. "O 22:00 przyjdzie czas na koncerty, wystąpią m.in. Kerria oraz Sarsa" - zapowiadał przed imprezą Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Poznań Pride Week 2022 trwa przez cały tydzień. W programie m.in. pokazy filmów LGBT+, wystawy queerowej sztuki oraz dyskusje - m.in. o prawie osób transpłciowych do świadomej zgody w procesie tranzycji. W przeddzień Marszu odbyła się tradycyjna impreza uliczna w stylu Soho - tym razem na ulicy Kwiatowej. Pisaliśmy o tym tutaj.

Zdaniem policji dzisiejsze wydarzenie przebiegało bardzo spokojnie. Jak przekazał nam mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Funkcjonariusze legitymują jedynie uczestników kontrmanifestacji z Wildy. Zdaniem policji w kulminacyjnym momencie marszu na ulicach Poznania było 8 tysięcy osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwały liczne oddziały policji.

Kibice na marszu:Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro