Reklama
Reklama

Rowerzyści opanują Poznań i okolice. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

fot. Materiały organizatora

Przypominamy, w niedzielę 3 lipca 2022 r. będą miały miejsce zmiany w organizacji ruchu w związku z wyścigami kolarskimi Gran Fondo Poznań.

Jak już informowaliśmy we wtorek trasa wyścigów prowadzi ul. Bukowską do granic miasta, a następnie pętlą przez Przeźmierowo, Lusowo, Jankowice, Wilkowo, Niepruszewo, Pokrzywnicę, z powrotem przez Przeźmierowo do Poznania na ul. Bukowską. Start i metę wyścigów wyznaczono na ul. Bukowskiej przy hotelu "Sheraton".

Jak zapowiada ZDM odcinek ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Szylinga/Kraszewskiego oraz ul. Zeylanda będą zamknięte już od soboty 2 lipca od godz. 23:30 do niedzieli 3 lipca do ok. godz. 16:00. Pozostałe odcinki zawodów, w tym ul. Bukowska od ul. Szylinga/Kraszewskiego do ul. Bułgarskiej, lewa (wjazdowa) jezdnia ul. Bukowskiej od ul. Bułgarskiej/Polskiej do granic miasta będą zamknięte w niedzielę od godz. 5:00 maksymalnie do godz. 16:00.

W tym samym czasie zamknięty będzie też ciąg ulic Bukowska-Grunwaldzka na odcinku od ul. Roosevelta do skrzyżowania Matejki/Szylinga (z ul. Matejki możliwy będzie dojazd ul. Grunwaldzką do ul. Śniadeckich i wyjazd z ul. Święcickiego) - informuje Agata Kanieweska, rzecznik ZDM. Trasa zawodów będzie zabezpieczana przez Policję i będzie odblokowywana sukcesywnie po przejeździe ostatniego zawodnika - dodaje.

Na trasie zawodów w ciągu ul. Bukowskiej wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowany ręcznie. Przejazd w poprzek ul. Bukowskiej ułatwią śluzy na skrzyżowaniach z ulicami: Kraszewskiego/Szylinga, Polną, Przybyszewskiego, Szamotulską, Grochowską/Szpitalną, Bułgarską/Polską, Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską i Sławińską (pozostałe wloty w ul. Bukowską będą czasowo zamknięte). Sugerujemy korzystanie z alternatywnych ciągów komunikacyjnych prowadzących ul. Dąbrowskiego i ul. Grunwaldzką.

Dojazd na lotnisko Ławica możliwy będzie ulicami: Dąbrowskiego, Polską i Bukowską, a wyjazd odbywać się będzie w kierunku zachodniej obwodnicy miasta. Zmianom ulegnie nocna i dzienna komunikacja miejska oraz podmiejska w rejonie zawodów - przekazuje rzeczniczka.

Na potrzeby mieszkańców w weekend 2-3 lipca organizator uruchomi pod numerem 500 261 000 infolinię na temat zamkniętych odcinków dróg, objazdów i śluz na trasie zawodów.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro