Reklama

IMGW aktualizuje ostrzeżenia. Gdzie jeszcze może być niebezpiecznie?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Jak już informowaliśmy rano, IMGW wydało na piątek 1 lipca ostrzeżenia 2. i 3. stopnia dla Wielkopolski w związku z prognozowanymi burzami z gradem. Obecnie zostały one zaktualizowane. Przedstawiamy wykaz obowiązujących ostrzeżeń od godziny 18:44.

Zjawisko zakończyło się w powiatach: czarnkowsko-trzcianeckim, grodziskim, międzychodzkim, nowotomyskim, szamotulskim i wolsztyńskim.

W powiatach: gostyńskim, kościańskim, krotoszyńskim, leszczyńskim, Leszno, rawickim i śremskim zmiana dotyczy podniesienia sumy opadów i stopnia ostrzeżenia. Do godziny 22:00 obowiązuje ostrzeżenie 3. stopnia. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu lokalnie do 70 mm oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Z kolei w powiatach: chodzieskim, gnieźnieńskim, jarocińskim, kaliskim, Kaliszu, kolskim, Koninie, konińskim, obornickim, ostrowskim, ostrzeszowskim, pilskim, pleszewskim, Poznaniu, poznańskim, słupeckim, średzkim, tureckim, wągrowieckim, wrzesińskim i złotowskim zmiana dotyczy podniesienia sumy opadów.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm, lokalnie do 70 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad. Możliwość utworzenia się trąby powietrznej - czytamy w komunikacie IMGW obowiązującym do północy.

Natomiast niezmienne ostrzeżenie 2. stopnia do północy obowiązuje w powiecie kępińskim.

  • Aktualizacja
    piątek, 1.07.2022 r., godz. 20.49
    Aktualizacja
    piątek, 1.07.2022 r., godz. 20.49
    Według najnowszych informacji IMGW, w Wielkopolsce obecnie nie obowiązuje już żadne ostrzeżenie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
37.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro