Reklama
Reklama

Wypadek na terenie stadniny koni. Właścicielka i pracownik chcieli wyłudzić odszkodowanie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 9436196 z Pixabay

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2021 roku, - na terenie stadniny koni w powiecie złotowskim. Poszkodowany został 28-letni mieszkaniec Złotowa, który pracował na terenie tego obiektu. Mężczyzna doznał poważnych urazów wymagających operacji oraz rehabilitacji. Po zakończeniu leczenia pracownik zwrócił się do właścicielki stadniny o wsparcie finansowe.

Na terenie stadniny znajdowały się ubezpieczone konie należące do właścicielki obiektu, ale również innych osób. Koń, który uderzył mężczyznę nie posiadał ubezpieczenia. 38-letnia kobieta oraz 28-letni mężczyzna postanowili zmienić faktyczny przebieg zdarzenia i w 2022 roku przedstawili firmie ubezpieczeniowej historię, w której sprawcą wypadku był ubezpieczony koń właścicielki. W ten sposób domagali się odszkodowania w kwocie ponad 21 tysięcy złotych. Do wypłaty środków jednak nie doszło - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy policji w Pile.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wyjaśnili dokładne okoliczności sprawy. Pozwoliło to przedstawić zarzuty usiłowania oszustwa zarówno 38-letniej kobiecie jak i 28-letniemu mężczyźnie - dodaje.

Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro