Reklama
Reklama

Przysmaki dla szczeniaka - jak wybrać najlepsze?

Wybór odpowiedniego pożywienia dla szczeniaka ma bardzo duże znaczenie. To, co pies je w najmłodszych etapach życia odpowiada bowiem za jego zdrowy i prawidłowy rozwój. Jednak żywienie psa nie opiera się jedynie na zwykłej karmie. W diecie młodych psów powinno też znaleźć się miejsce na pyszną przekąskę. Jak wybrać najlepszy przysmak dla szczeniaka?

Przysmaki dla szczeniaka - dlaczego warto stosować?

Chcesz zacząć wprowadzać do diety swojego szczeniaka przysmaki, ale zastanawiasz się, czy w ogóle jest to dobry pomysł? Czy warto stosować tego typu przekąski? Jeśli wybierzesz odpowiednie, to jak najbardziej! Przysmaki dla szczeniaka zapewniają mnóstwo świetnych korzyści. Przede wszystkim jest to niezwykły rarytas dla małego pieska. Pod względem smakowym, dla zwierzaka takie produkty są niczym słodycze dla ludzi. A w związku z tym takie przysmaki mogą być świetną nagrodą. Często wykorzystuje się podczas nauki różnych sztuczek. To także doskonały sposób na wzmocnienie więzi z pupilem.

W związku z tym, że takie przysmaki niezwykle smakują psom, są one też świetnym sposobem na to, by ''przemycić'' do psiej diety różnego rodzaju składniki. Na rynku znajdziemy duży wybór rarytasów wzbogacanych w witaminy i minerały potrzebne rozwijającym się pieskom. Co więcej, przysmaki takie często są bogate w tłuszcz, który jest doskonałym rozpuszczalnikiem dla niektórych witamin.

Poza tym, przysmaki dla szczeniaka mogą mieć wiele więcej cennych właściwości. Jednak to, jakie korzyści zapewniają, zależy już od samego produktu.

Przysmaki dla szczeniaka - rodzaje

W sklepach zoologicznych możemy znaleźć duży wybór naturalnych przysmaków dla psów. Wśród nich znajdziemy produkty w wielu różnych formach i o wielu właściwościach. Jeśli chcesz więc znaleźć idealną przekąskę dla swojego psa koniecznie sprawdź, jakie masz możliwości.

Mięsne przysmaki

Pierwszym typem przekąsek dla psa są suszone lub wędzone kawałki mięsa. To bardzo popularny i chętnie wybierany przysmak. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Takie produkty mają bardzo specyficzną konsystencję. Pies nie jest w stanie jeść ich na raz - może jedynie je gryźć lub żuć. A to niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, przysmaki tego typu zaspakajają naturalną potrzebę gryzienia psów. Co więcej, znacznie poprawiają ukrwienie dziąseł, dbają o higienę jamy ustnej i są istotnym elementem pielęgnacji zębów. Dlatego też często mówi się na nie przysmaki dentystyczne.

Przysmaki treningowe

Przysmaki treningowe dostępne są w postaci różnego rodzaju pojedynczych ciasteczek, miękkich kawałków i pasków. To smakołyki, które szczeniak może swobodnie pogryźć i przełknąć. Świetnie sprawdzają się, jako nagroda za właściwie wykonane polecenie.

Naturalne przysmaki dla psa - najważniejszy jest skład!

Wybierając przysmaki dla szczeniaka, należy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najważniejszą z nich jest jednak przede wszystkim skład. Szczególnie jeśli chodzi o przekąski przeznaczone dla najmłodszych psów. Kluczowe, aby nie zabrakło w nich niezbędnych składników odżywczych, a w szczególności białka, które jest niezwykle potrzebne w czasie szybkiego rozwoju.

Przysmaki dla szczeniaka powinny być też dobrze przystosowane do indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy Ci na tym, by pupil zaspakajał naturalną potrzebę żucia, postaw na mięsny przysmak. Jeśli zaś szukasz pojedynczych, małych smakołyków, które można zabrać na spacer, wybierz przysmaki treningowe w formie ciasteczek. Dzięki temu dawkowanie będzie znacznie łatwiejsze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro