Reklama
Reklama

"Nie popłyń" - kampania dotycząca nieprawidłowych podłączeń kanalizacji deszczowej do kanalizacji sanitarnej

Wody odpadowe i roztopowe w mieście to temat rzeka, dlatego postanowiliśmy nadać mu właściwy kierunek pod nazwą kampanii informacyjno-edukacyjnej "Nie popłyń". Jej celem jest uświadomienie mieszkańców Poznania, jak ważne jest prawidłowe odprowadzanie deszczówki z nieruchomości, a także jakie skutki niesie za sobą podłączenie instalacji deszczowej do kanalizacji sanitarnej.

Bądźmy społecznie odpowiedzialni - zadbajmy o siebie i nasze otoczenie. Podtopienia, zalania, a nawet zniszczenia mienia to tylko część fatalnych konsekwencji, do których prowadzi nieprawidłowe przyłącze.

Przygotowaliśmy szereg informacji, dzięki którym mieszkańcy Poznania dowiedzą się m.in. jak sprawdzić czy posiadane przyłącze jest prawidłowe i wody opadowe i roztopowe trafiają do właściwej sieci oraz jakich formalności należy dopełnić, aby uregulować kwestie odprowadzania wód opadowych i roztopowych np. podpisując umowę z Aquanet S.A. na odprowadzanie deszczówki lub zagospodarowując ją we własnym zakresie poprzez retencję. Więcej na https://www.aquanet.pl/nie-poplyn/Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro