Reklama
Reklama

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami

fot. Adam Szach / archiwum

Rzadko się to zdarza.

Już w czwartek informowaliśmy o ostrzeżeniu meteorologicznym drugiego stopnia przed upałem wydanym dla naszego województwa. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 C do 34 C, w piątek lokalnie do 35 C. Temperatura minimalna w nocy od 18 C do 20 C - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje do 20.00 w piątek na terenie niemal całej Wielkopolski (wyjątkiem jest powiat złotowski). Ale to nie koniec.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał również ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia, przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad. Możliwość utworzenia się trąby powietrznej - czytamy w ostrzeżeniu, które obowiązuje od 15.00 w piątek do północy. Ostrzeżenie wydano dla północnych, centralnych (w tym dla Poznania), wschodnich oraz południowych powiatów naszego regionu.

Już teraz apelujemy do mieszkańców o zabezpieczenie swojego mienia - zabranie z tarasów, balkonów i ogrodów przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr. Nie parkujemy też aut pod drzewami. W momencie, gdy zbliża się burza, unikajmy wychodzenia z domów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro